NA CZASIE

Siłownia w plenerze

Spis treści

Wiosna to najlepszy moment, aby zdecydować się na wybudowanie przydomowej siłowni plenerowej. Treningi czy to rehabilitacyjne, korekcyjne, czy rekreacyjne wspierają naszą kondycję. O tym, że aktywność fizyczna, zwłaszcza ta codzienna, jest niezwykle korzystna dla naszego organizmu, nie trzeba już przecież nikogo przekonywać. Istotne jest aby wypracować w sobie motywację do regularnych, a nie tylko przypadkowych sesji ćwiczeń. Oczywiście dużo łatwiej o motywację, gdy siłownia znajduje się tuż za rogiem, a najlepiej w przydomowym ogrodzie.

Higieniczne nawierzchnie

Chcąc stworzyć profesjonalną siłownię plenerową należy już na etapie projektu, kierować się praktycznością i standardami bezpieczeństwa, o których stanowić będzie również dobrana posadzka. Najlepiej w tej roli sprawdzą się gumowe nawierzchnie bezpieczne, charakteryzujące się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, w tym wgniecenia oraz wpływ negatywnych czynników atmosferycznych. Posadzki te są również wodoprzepuszczalne, co oznacza że nie będą się na nich zbierać kałuże i tworzyć środowisko przyjazne pleśni i innym nieczystościom. Niebywałą zaletą jest też łatwość utrzymania ich w czystości, wystarczy po zabrudzeniu, spłukać je czystą wodą pod ciśnieniem, aby uzyskać pożądany efekt. Ponadto dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu umożliwiają korzystanie z siłowni także podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Bezpieczna przestrzeń

Specjalne bezpieczne nawierzchnie są również wyjątkowo elastyczne, przez co świetnie amortyzują upadki, zmniejszając ryzyko wystąpienia poważnych kontuzji. Informuje o tym współczynnik upadku HIC, którym powinny się charakteryzować. Ponadto są antypoślizgowe, samogasnące oraz odporne na wgniecenia, co pozwala na ustawienie na ich powierzchni każdego, nawet bardzo ciężkiego, sprzętu sportowego i dowolnego przestawiania go, bez obawy przed powstaniem nieestetycznych wgłębień.

Komfort i wygoda

Firma ELS Poland oferuje najlepszej jakości gumowe maty i płyty dedykowane m.in. na siłownie plenerowe, chociaż z powodzeniem można stosować je również w siłowniach wewnętrznych. Ich wysoka jakość pozwala na użytkowanie w każdej temperaturze, zapewniając utrzymanie wysokiego poziomu wygody. Ostatecznie na siłowni, gdzie zdarza nam się ćwiczyć boso lub w trakcie treningu być „sprowadzonym do parteru”, właśnie nawierzchnia ma zasadnicze znaczenie dla komfortu ćwiczeń.

Powiązane artykuły