NA CZASIE

7 najlepszych seriali komediowych

Spis treści

Jeśli szukasz serialu komediowego, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poznasz w nim kilka najlepszych produkcji z ostatnich lat, które rozbawią Cię do łez i umilą czas. Seriale komediowe to nie tylko sposób na poprawę humoru, ale również ciekawa opcja na wspólne spędzanie czasu w gronie najbliższych. W końcu komedia jest tym gatunkiem, który większość lubi oglądać. Dzięki serwisom streamingowym mamy do dyspozycji zarówno te kultowe, jak i nowe seriale komediowe. W jednych występuje czarny humor, a w innych dominuje motyw romantyczny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Friends

Zestawienie 10 najlepszych seriali komediowych należy zacząć od kultowego serialu Friends, który ma aż 10 sezonów. Serial ten powstał w 1994 roku, jednak wciąż wiele młodych osób go ogląda. Friends to produkcja przedstawiająca życie grupy przyjaciół w Nowym Jorku, a konkretniej na Manhattanie. Serial potrafi rozbawić każdego dzięki wspaniałym aktorom, którzy wcielają się w role głównych bohaterów. Do tego żarty występujące w serialu są na wysokim poziomie. Z odcinka na odcinek poznajemy coraz więcej faktów o bohaterach, a także towarzyszymy im w rozterkach miłosnych, życiu prywatnym i zawodowym. Możemy utożsamiać się z bohaterami, gdyż każda z postaci różni się od pozostałych. Serial dostępny jest na Netflix i HBO Max.

The office

The office to kolejny klasyk, który ma aż 9 sezonów, dlatego też jest to serial na dłużej. Akcja serialu rozgrywa się w jednej z filii firmy sprzedającej papier. Możemy obserwować perypetie pracowników, a także ich nietuzinkowego szefa, który zaskakuje swoim podejściem do pracy i pracowników. Każda z postaci występujących w serialu różni się od siebie nie tylko podejściem do wykonywania obowiązków, ale również charakterem. Dzięki czemu w serialu występuje wiele zabawnych scen. Całość nakręcona jest w formie dokumentu, który pokazuje pracę w biurze. Kamery towarzyszą pracownikom cały czas, co pozwala nam na obserwację nie tylko ich życia zawodowego, ale również prywatnego. Produkcję możemy oglądać w serwisie Netflix.

Teoria wielkiego podrywu

Teoria wielkiego podrywu to serial przypominający Friends, jednak tutaj możemy śledzić losy grupy przyjaciół nerdów, dla których najważniejsza w życiu jest nauka i Star Trek. Ich umiejętności społeczne pozostawiają wiele do życzenia, jednak wszystko się zmieni kiedy wprowadzi się nowa atrakcyjna sąsiadka. Sąsiadka ta kieruje się nieco innymi wartościami niż znajomi, którzy będą zabiegać o jeden względy. Jeśli lubisz serial Friends, to ten również przypadnie Ci do gustu. To nieco inna, ale równie zabawna wersja przyjaciół. Serial dostępny jest na HBO Max i Canal+.

Good girls

Good girls to nowsza produkcja, którą możemy oglądać na Netflix. Serial opowiada przygody trzech borykających się z problemami finansowymi przyjaciółek. Kobiety zmęczone bezradnością zmuszone są do wykonania rzeczy, która całkowicie odmieni ich życie. Mowa tutaj o napadzie na sklep, który będzie początkiem ich problemów z prawem. W serialu występuje wiele żartów sytuacyjnych i zabawnych dialogów, dzięki czemu możemy się nieco pośmiać. Good girls to połączenie zabawnej komedii z trzymającym w napięciu kryminałem, co sprawia, że trudno oderwać wzrok.

Brooklyn 9-9

Brooklyn 9-9 to serial przedstawiający w sposób żartobliwy pracę policjantów na Brooklynie. Występują tam żarty sytuacyjne, a całość stworzona jest w prześmiewczy sposób. Wątek kryminalny sprawia, że łatwo jest się wciągnąć w oglądanie, gdyż każdy odcinek to kolejne sprawy do rozwiązania. W serialu nie brakuje czarnego humoru, dlatego też rozśmieszy każdego. Minusem mogą być krótkie odcinki, jednak jest to częstą praktyką wśród sitcomów. Serial potrafi wciągnąć na tyle, że nie zauważymy kiedy oglądnęliśmy wszystkie odcinki.

Superstore

Superstore to kolejny amerykański sitcom, który cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Akcja serialu toczy się w jednym ze sklepów sieci Cloud9, w którym spotkamy się z pracownikami różnego szczebla. W serialu nie brakuje barwnych postaci pierwszoplanowych, jak i tych drugoplanowych. Możemy obserwować jak podczas pracy w supermarkecie nawiązują się relacje między pracownikami. Każda z postaci ma inne cechy charakterystyczne, ale również pełni inną funkcję w sklepie.

Rick and Morty

Rick and Morty to serial animowany przeznaczony dla młodzieży i dorosłych. Możemy śledzić przygody tytułowych bohaterów, które są nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim zabawne. Serial sprawdzi się jako sposób na poprawę humoru, jak i spędzenie wolnego czasu. Ze względu na to, że jest to serial animowany nie wszystkim przypadnie do gustu. Jeśli jednak lubisz seriale animowane, to ta produkcja będzie dla Ciebie odpowiednia.

Powiązane artykuły