9 najlepszych seriali kryminalnych na Netflixie

Spis treści

Netflix jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce. Każdy znajdzie tu dla siebie interesujące tytuły, z którymi chętnie spędzi wiele wieczorów. Poniżej znajduje się lista najciekawszych seriali kryminalnych.

Peaky Blinders

Akcja filmu rozgrywa się w latach 20. XX wieku, czyli tuż po zakończeniu I Wojny Światowej. Historia opowiada o Thomasie Shelby, który jest przywódcą jednego z najgroźniejszych gangów w Birmingham. Ambitny mężczyzna pragnie nieustannie zwiększać swoje wpływy i zaczyna działać coraz bardziej zuchwale. Jego życie może odmienić odnaleziony transport broni z miejscowej fabryki. Problem stanowi jedynie Chester Campbell, który jest komisarzem policji działającym bezpośrednio z ramienia Winstona Churchilla.

Dom z papieru

Grupa kryminalna planuje największy napad w historii. Celem ich skoku ma zostać Hiszpańska Mennica Królewska, z której chcą ukraść dwa i pół miliarda euro. Wszyscy członkowie grupy prowadzonej przez Profesora są specjalistami w swoich dziedzinach. Chociaż stanowią oni zwarty i skuteczny zespół, to przeważnie nie znają się osobiście. Zawsze noszą maski, co ma chronić ich nie tylko przed obcymi, ale również przed ewentualną zdradą towarzyszy.

Sposób na morderstwo

Annalise Keating jest specjalistką z zakresu prawa karnego, która jednocześnie uczy studentów. Każdego roku wybiera najambitniejszych podopiecznych i zaprasza ich na odbycie stażu w swojej kancelarii. Zawsze wszystko przebiegało płynnie, aż nagle uległo poważnym komplikacjom. Annalise i jej studenci zostają oskarżeni o popełnienie morderstwa.[h2]Lucyfer[/h2]Niezwykle charakterystyczny Lucyfer Morningstar jest właścicielem klubu nocnego Lux w Los Angeles. Sam diabeł postanowił opuścić piekło i cieszyć się rozkoszami życia wśród ludzi. Jednak nawet życie pana ciemności potrafi być nieprzewidywalne. Los wiedzie go na dziwną ścieżkę, na której rozpoczyna współpracę z miejscowymi służbami. W policji poznaje uroczą panią detektyw, a to z kolei zmusza go do zrewidowania wszystkich swoich dotychczasowych poglądów na temat ludzkiej natury.

Suburra

Wciągający serial kryminalny, którego akcja oparta jest na autentycznych wydarzeniach. Opowiada historię trzech różnych mężczyzn, którzy mają odmienne poglądy i marzenia. Mimo różnic postanawiają połączyć siły i dołączyć do bezkompromisowej walki o wpływy między biznesmenami, ośrodkami przestępczymi, a także politykami i Kościołem. Trzej mężczyźni założyli grupę przestępczą Mafia Capitale, która działała na terytorium Rzymu.

Ozark

Głośny serial, który zachwycił wielu widzów Netflixa. Opowiada o losach Marty’ego, który musi przeprowadzić się do Ozark w stanie Missouri, a jego zadaniem jest wypranie 500 milionów dolarów. Problemy jednak zaczynają się piętrzyć, a mężczyzna odkrywa, że w nowej społeczności jest to całkiem popularne zajęcie. W dodatku obecność Marty’ego nie wszystkim pasuje, a wielu chętnie by się go pozbyło.

The Valhalla Murders

Kata i Arnar próbują rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw. Tropy wiodą ich do ośrodka dla trudnej młodzieży, a ilość pytań bez odpowiedzi nieustannie rośnie. Historia w bardzo luźny sposób nawiązuje do autentycznych wydarzeń, do których doszło na wyspie.

Breaking Bad

Walter White ma zdiagnozowanego raka płuc. Do tej pory prowadził spokojne życie nauczyciela chemii w szkole. Teraz postanawia zadbać o przyszłość i bezpieczeństwo swojej rodziny. Wiadomo, że ze zwykłej pensji wiele nie zdoła odłożyć. W związku z tym Walter postanawia zrobić użytek ze swojej wiedzy i staje się producentem metamfetaminy.

Gang Zielonej Rękawiczki

Komedia kryminalna polskiej produkcji, która zdołała zyskać spory rozgłos. Film opowiada o losach trzech przyjaciółek w średnim wieku. Kobiety nie budzą żadnych podejrzeń i dość swobodnie prowadzą swoją działalność kryminalną. Kiedy jednak jeden z ich napadów kończy się niepowodzeniem, muszą na jakiś czas usunąć się w cień. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się pobyt w domu opieki. Problem tylko w tym, że nie powinny rzucać się w oczy. Niestety ich charakter nie pozwala na tak subtelną grę.

Powiązane artykuły